- Medya -

Düsseldorf ve Kayseri, TR - 13 Ocak 2021 - Kayseri'de (Türkiye) bulunan D.med ve Inspramed, D.med'in Inspramed hisselerinin yüzde 100'ünü satın aldığı bir anlaşma imzaladı.

 

Inspramed 2013 yılında kurulduğundan beri, tüm yaygın diyaliz makinelerine uygun asit / bazik konsantreler, bikarbonat kartuşlar / poşetler ve dezenfektanlar üreten kalite odaklı bir diyaliz sarf malzemeleri üreticisi olarak kendini kanıtladı. Şirket, Kayseri'deki merkezinden Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika'daki 30'dan fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

 

Inspramed’i bünyesine katması, D.med’in diyalizi 360 ° bakış açısıyla düşünme yeteneğini gösteriyor. Mevcut satış ağıyla Inspramed’in müşteri tabanını birleştirip entegre ederek D.med’in satış ve dağıtım işini güçlendirecektir.

 

D.med'in CEO'su Sven-Axel Krentorz “Inspramed'in devralınmasıyla, başarısı kanıtlanmış bir sicile, gelecekteki büyüme için önemli bir potansiyele ve mevcut işimizle birçok sinerjiye sahip başarılı bir şirkete yatırım yapıyoruz. Inspramed'in bünyemize katılması, diyaliz sektöründeki ayak izimizi daha da güçlendirecek ve markamızı oluşturmaya devam edecek.“ dedi.

Inspramed Direktörü Necati Tekin şunları söyledi: “D.med'in Insparamed'i bünyesine katmasıyla, D.med'in gelişmiş dağıtım kanalları ve küresel bir diyaliz ürünleri ve hizmetleri tedarikçisi olarak güçlü pazar konumlaması aracılığıyla işi küresel ölçekte daha da genişleteceğine inanıyorum.”


D.med Healthcare Group Hakkında

Genel merkezi Almanya, Düsseldorf'ta bulunan D.med Healthcare, böbrek bakımı için hizmet ve ürün sağlayıcısı olarak 20'den fazla ülkede bir tesis ağı aracılığıyla küresel olarak faaliyet gösteren bir Alman şirketler grubudur.

 

D.med hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.dmed-healthcare.com

Inspramed hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin:  www.inspramed.com.tr.

Kişiler Medya: Rabiaa Adalet: rabiaa.adalet@dmed-healthcare.com

Yatırımcı İlişkileri: Malte Waldeck: malte.waldeck@dmed-healthcare.com